Четвер, 02.04.2020, 07:06
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Грудень » 28 » Увага! Ротавірусна інфекція!
10:14
Увага! Ротавірусна інфекція!

Ротаві́русна інфе́кція

Ротавірусна інфекція є однією з форм гострої інфекції в кишечнику, збудник якої - Ротавірус (з роду Rotavirus). Інша назва ротавірусної інфекції – рота вірусний гастроентерит, кишковий грип. Віруси вражають не тільки дітей, а й дорослих, у яких захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. Захворювання, що викликається ротавірусами, є заразним та носить сезонний характер, найбільша кількість хворих реєструється в період з листопада по квітень.

Хвороба легко поширюється, найчастіше це два шляхи передачі:

- Через інфіковані продукти харчування - найчастіше молочні, погано промиті овочі і фрукти, брудні руки і т. д.

- Повітряно-крапельний шлях – в момент спілкування з хворою людиною, при кашлі та чханні.

Джерелом інфекції  є хвора людина або вірусоносій. Розмноження вірусу відбувається в клітинах слизової шлунково-кишкового тракту та виділяється разом з калом.

У перебігу хвороби виділяють інкубаційний період тривалістю до 5 діб, гострий період тривалістю 3-7 доби і період відновлення (4-5 діб).

Початок захворювання характеризується різким підвищенням температури, блювотою, болями і бурчанням в животі, можливий розвиток діареї. Крім кишкових проявів захворювання, хворих турбують нежить, першіння та біль у горлі, кашель.

Для специфічної профілактики на сьогоднішній день розроблено вакцину для боротьби з ротавірусною інфекцією.

Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні правил особистої гігієни (миття рук після відвідування туалету та громадських місць, перед вживанням їжі). Своєчасно провітрювати приміщення та проводити вологе прибирання.

Овочі та фрукти необхідно ретельно мити, а під час епідемічного періоду рекомендується обдавати їх окропом. Вживати в їжу слід тільки кип’ячену воду або ж бутильовану. Особливу увагу потрібно приділити якості молочної продукції, не можна вживати продукти сумнівного походження із вичерпаним терміном придатності. При покупці всіх харчових продуктів перевіряйте термін придатності.

Ніжинське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Переглядів: 296 | Додав: sad21nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: